ZavArté Classic HB ir zviedru uzņēmums, kas nodarbojās ar mūzikas tūru un koncertu organizēšanu starptautiskā mērogā. Uzņēmums nodrošina arī mākslinieku vadību, loģistikas un cita atbalsta pakalpojumus, kas nepieciešami, lai koncerts varētu veiksmīgi noritēt jebkurā pasaules malā.

Uzņēmums ZavArté Classic HB piedāvā sekojošu pakalpojumu klāstu:

 1. producē klasiskās mūzikas koncertus,

 2. producē operas,

 3. producē dažādu koncertu un operu tūres,

 4. nodrošina vietējos pakalpojumus, organizē mākslinieku ceļošanu, pārbraucienus no vienas pasākuma norises vietas uz citu, izmitināšanu u.tml.,

 5. atbild par mākslinieku nodevām,

 6. sniedz reklāmas un mārketinga pakalpojumus,

 7. sniedz aģentu pakalpojumus – uzņēmuma IMG Artists Ltd vārdā pārstāv dažāda veida māksliniekus, piemēram, dziedātājus, diriģentus, instrumentālistus no austrumeiropas visiem pasaules orķestriem un operteātriem. 

Uzņēmuma ZavArté Classic HB vadošais un operatīvais vadītājs ir Deivids Zavalkovskis. D. Zavalkovskis ir Zviedrijas pilsonis, kas dzīvo Zviedrijā vairāk nekā 30 gadus, kas ir relatīvi ilga laika posms. Viņam ir bagāta pieredze gan muzikālā, gan biznesa jomā. Muzikālo izglītību V. Zavalkovskis ir ieguvis Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā. 

V. Zavalkovskis, būdams ZavArté Classic HB direktors, producents un aģents vienlaicīgi, sadarbojās ar daudzām dažādām slavenām institūcijām. Kā piemēru var minēt, Teatro La Scala, Opera di Roma, Teatro Massimo in Italy, Metropolitan Opera, Los Angeles Opera in USA, Deutsche Oper and Staatsoper Berlin, Teatro Real Madrid u.c. Baltijas valstu mērogā cieša sadarbība ir izveidota arī ar Igaunijas Nacionālo operu Tallinā, Lietuvas Nacionālo operu Viļņā un, protams, arī ar mūsu pašu Latvijas Nacionālo operu Rīgā.

Attiecībā uz plāniem par ZavArté Classic HB biroja būvniecību Latvijā, V. Zavalkovskis norāda uz vairākām sekojošām būtiskām lietām un priekšrocībām:

 1. Viņaprāt, Latvijas klasiskās mūzikas tirgus pieauguma tempi ir ļoti ātri un strauji, kas ir ļoti pozitīvs rādītājs. Tas viss paver plašas iespējas šeit producēt:

 1. koncertus,

 2. operas,

 3. masterklases.

 1. Latvijā ir vairākas augsta līmeņa koncertzāles, kurās ir laba akustika, tās ir arī vizuāli pievilcīgas, dažas no tām ir tikai nesen uzbūvētas. Ir arī pāris labas brīvdabas skatuves, kas paver plašas iespējas labam producēšanas biznesam iepriekš minētajās jomās. V. Zavalkovskis apstiprina, ka ar vairākām koncertzālēm viņš jau ir sadarbojies un viņam ir vairāki plāni, kā varētu attīstīt šo sadarbību arī turpmāk ar uzņēmuma pieaugošo klātbūtni Latvijā, lai šo sadarbību padarītu vēl ciešāku.

Latvijā ir vairākas labas koncertzāles un brīvdabas estrādes, kurās varētu organizēt skaistus pasākumus. Kā piemērus varu minēt sekojošās koncertzāles un brīvdabas estrādes:

 1. Latvijas Nacionālās operas zāle Rīgā,

 2. Rīgas Lielā ģilde,

 3. Dzintaru koncertzāle Jūrmalā,

 4. Cēsu koncertzāle Cēsīs,

 5. Rēzeknes koncertzāle “Gors” Rēzeknē,

 6. Lielā dzintara koncertzāle Liepājā,

 7. Valkas brīvdabas estrāde.

 1. Latvijā ir ļoti daudz ļoti profesionālu un talantīgu orķestru un mūziķu. Tas viss ļoti piesaista ārvalstu viesus un tūristus un garantē, ka ārvalstu viesi labprāt ieradīsies uz dažādiem koncertiem vai operas izrādēm Latvijā. Latvieši jau no pirmssākumiem ir bijuši liela dziedātājvalsts. Izskatās, ka šīs tradīcijas ir saglabājušās arī mūdienās. Par to liecina relatīvi liels talantīgu mūziķu skaits Latvijā.  

 2. Mūziķi, skolotāji un auditorija, kura labprāt apmeklē šos koncertus, no visas pasaules ir sākusi novērtēt augsto dzīves līmeni, infrastruktūru un tajā pašā laikā relatīvi zemās cenas Latvijā. Tas viss rada lielu interesi par brīvā laika pavadīšanu tieši Latvijā. Šādas atziņas pauž daudzu gadu Zviedrijas pilsonis V. Zavalkovskis, kas pažu ļoti daudzas priekšrocības Latvijā, lai rīkotu dažāda mēroga koncertus un operas izrādes.  

 3. Lai nodrošinātu augsta ranga māksliniekiem un pasniedzējiem ērtus, skaistus, ergonomiskus apstākļus, V. Zavalkovskis Latvijā būvē viesnīcu-biroju, kurā slavenības no visas pasaules varēs uzturēties apstākļos ar augstu komforta līmeni un saņemt visus iespējamos pakalpojumus visaugstākajā līmenī.